Najnowsze wiadomości z kraju

Morawiecki: im więcej osób przestrzega zasad i się zaszczepi, tym szybciej wygaśnie III fala

Szczepienia pomagają i chronią, wszystkie – również te przy użyciu preparatu Astra Zeneca; im więcej osób przestrzega zasad i się zaszczepi, tym szybciej wygaśnie III fala – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim złożyli w poniedziałek wizytę w szpitalu tymczasowym w Radomiu. W późniejszym wpisie na Facebooku Morawiecki podkreślił, że szczepienia pomagają i chronią. “Wszystkie – również te przy użyciu preparatu Astra Zeneca” – zaznaczył.”Kolejna decyzja, którą podjęliśmy w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Polaków, okazała się słuszna. Po opinii Europejskiej Agencji Leków widzimy ponowny wzrost chętnych na szczepienia – co jest pozytywnym zjawiskiem. Wielka Brytania, która jest jednym z krajów przodujących w szczepieniach, również używa preparatu Astra Zeneca. Im więcej osób przestrzega zasad i się zaszczepi, tym szybciej wygaśnie III fala” – dodał we wpisie.

Nawiązał też do wizyty w szpitalu tymczasowym w Radomiu podkreślając, że jest “to nasza linia obrony i rezerwuar miejsc dla osób, które będą potrzebowały pomocy”.

“Dzisiaj nie ma miejsca na jakiekolwiek spory o skuteczność szczepień, bo najważniejsze jest życie i zdrowie naszych obywateli. Brytyjska mutacja wirusa staje się wersją dominującą, a to oznacza wyższą zarażalność i śmiertelność. Szczepionki, obok restrykcji, są jedyną skuteczną metodą walki z tym niewidzialnym wrogiem” – podkreślił premier.

W wpisie ponowił też apel o przestrzeganie reguł i przestrzeganie obostrzeń. “Na przykładzie województwa warmińsko-mazurskiego i statystyk, które stamtąd spływają, widzimy, że choć zakazy są trudne dla wszystkich, to działają!” – podkreślił.

“Proszę Państwa – przed nami kolejny trudny czas. Bądźmy odpowiedzialni – zgłaszajmy się na szczepienia i ograniczmy kontakty społeczne. Wierzę w dyscyplinę, mądrość i solidarność Polaków” – podsumował Morawiecki.

Źródło: PAP Autor: Rafał Białkowski
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij