Najnowsze wiadomości z kraju

Morawiecki dostaje pogróżki, ale nie otrzyma ochrony. Odrzucono wniosek byłego premiera

Jak informuje „Super Express”, rząd odrzucili wniosek Mateusza Morawieckiego o przyznanie mu ochrony. Dotychczasowa, wynikająca z przepisów współpraca byłego premiera ze Służbą Ochrony Państwa zakończyła się we wtorek.

12 marca Mateusz Morawiecki stracił ochronę z ramienia SOP. Zgodnie z przepisami pomoc funkcjonariuszy byłemu premierowi przysługiwała przez pierwsze trzy miesiące po oddaniu stanowiska. Wiceprezes PiS złożył wniosek o przedłużenie tego okresu, ze względu na otrzymywane groźby.

„Super Express” poinformował w środę, że rząd odrzucił wniosek byłego premiera. Dziennik rozmawiał z osobą z otoczenia Morawickiego, która uważa, że decyzja o odmowie przyznania ochrony, to „złośliwość Kierwińskiego”. Rozmówca przypomina, że za rządów Prawa i Sprawiedliwości Donald Tusk mógł liczyć na pomoc ze strony Służby Ochrony Państwa.

Sprawa poruszana przez źródło gazety sięga grudnia 2022 roku. Wówczas decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji, Mariusza Kamińskiego, przewodniczący Platformy Obywatelskiej otrzymał ochronę SOP. Donald Tusk miał wtedy otrzymywać pogróżki, a policja uznała zagrożenie za realne. W związku z tym zdecydował się złożyć wniosek o ochronę.

Źródło: stefczyk.info/na podst.SE Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij