Najnowsze wiadomości ze świata

“Mogą iść gdzie indziej”. Słynny szef kuchni zabronił wstępu do swojej restauracji weganom

Słynny kucharz John Mountain zabronił weganom wstępu do swojej restauracji. Powodem był konflikt z jedną z klientek.

Mountain urodził się w Wielkiej Brytanii i założył w tym kraju kilka restauracji. Sławę zyskał dzięki programowi Great British Menu w BBC, w którym najlepsi szefowie kuchni rywalizowali między sobą. Zasłynął w nim nie tylko umiejętnościami kulinarnymi, ale także skłonnością do wulgaryzmów. Po odejściu z telewizji przeprowadził się w 2016 roku do Australii, gdzie w mieście Connolly założył restaurację Fyre.

Ostatnio znów jest o nim głośno. Powodem jest to, że jego restauracja ogłosiła, że nie będzie już obsługiwać wegan. „Niestety, wszyscy weganie mają teraz zakaz wstępu do FYRE (z powodu zdrowia psychicznego). Dziękujemy wam za zrozumienie” – napisał na jej stronie internetowej. „Tak, mam dosyć” – napisał w kolejnym poście, umieszczając w nim hasztagi „weganie”, „proszę idźcie gdzie indziej” i „strefa wolna od wegan”.

W rozmowie z portalem West Australian wyjaśnił dlaczego podjął taką decyzję. Ujawnił, że jakoś czas temu młoda kobieta powiedziała mu, że chce odwiedzić jego restaurację, ale jest weganką. Powiedział jej, że mają w ofercie warzywa czy gnocchi. Był jednak zajęty obsługą prywatnego przyjęcia i z tego powodu zapomniał, że obiecał jej przygotowanie wegańskiego dania.

W odpowiedzi klientka zostawiła jego restauracji negatywny komentarz, w którym stwierdziła, że w dzisiejszych czasach każda restauracja powinna mieć w ofercie wegańskie dania, a to, że jego nie ma, świadczy, że zawiódł jako kucharz, a jego restauracja szybko upadnie. W odpowiedzi Mountain odpisał, że weganie to nieznaczna mniejszość. „Dziękuję za negatywną recenzję. Nie krępuj się, podziel się swoim gó**ianym doświadczeniem i nie mogę się doczekać, gdy znów cię nie zobaczę. Ty i twoi kumple możecie cieszyć się swoimi obiadami w innym lokalu” – napisał.

Mountain wyznał, że od tego czasu weganie, którzy nigdy nie byli w jego lokalu, zostawiają wszędzie negatywne recenzje, próbując zrujnować jego firmę. Dodał, że istnieje wiele restauracji dla wegan i jeśli chcą, to mogą iść do nich. „Pi**rzyć wegan, serio. Mam dość” – powiedział – „Ostatecznie <podawanie im jedzenia> nie jest czymś, co chciałbym robić, mogą spi****lać”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij