Najnowsze wiadomości ze świata

Moderna ograniczyła dostawę szczepionek o połowę

Spółka Moderna ograniczyła o połowę spodziewaną na ten tydzień dostawę szczepionek przeciwko koronawirusowi, ogłosił we wtorek rząd Hiszpanii Pedra Sancheza. Centrolewicowy gabinet zapowiedział też produkcję szczepionek w hiszpańskich zakładach farmaceutycznych.

Jak poinformowała we wtorek minister zdrowia Carolina Darias, w tym tygodniu hiszpańskie służby medyczne odbiorą zaledwie 200 tys. dawek szczepionki spółki Moderna, czyli o połowę mniej od zaplanowanej wcześniej wielkości transportu.Szefowa resortu zdrowia zapowiedziała, że w związku kolejnym opóźnieniem dostawy szczepionek konieczne będą zmiany w ogólnokrajowym programie szczepień. Sprecyzowała, że odpowiednie korekty będą musiały wprowadzić też poszczególne wspólnoty autonomiczne.Od kilku dni przedstawiciele regionalnych służb medycznych zgłaszają braki szczepionek wskutek ograniczania przez koncerny farmaceutyczne wielkości ładunków. W poniedziałek zwłokę w dostawie szczepionek przez spółkę Moderna potwierdził rząd wspólnoty autonomicznej Kraju Basków.Tymczasem z deklaracji odpowiedzialnej w rządzie Pedra Sancheza za resort przemysłu Marii Reyes Maroto wynika, że w najbliższych miesiącach rozpoczną się przygotowania do masowej produkcji szczepionek przeciwko koronawirusowi na terenie Hiszpanii.

Minister Maroto sprecyzowała, że “istnieje szansa” na produkcję w hiszpańskich zakładach czterech rodzajów szczepionki przeciwko SARS-CoV-2.

Źródło: PAP Autor: Marcin Zatyka
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij