Najnowsze wiadomości z kraju

Mocny komentarz Waszczykowskiego ws. nominacji Brzezińskiego: “Cieszę się, że zastąpi obecnego oszołoma”

Biały Dom wyznaczył Marka Brzezińskiego jako nowe ambasadora USA w Polsce. Radości z tej nominacji nie ukrywał Witold Waszczykowski, który pokusił się o mocny komentarz pod adresem Bixa Aliu, który po odejściu Georgette Mosbacher kierował pracami amerykańskiej placówki w Warszawie.

Po wielu miesiącach poznaliśmy wreszcie nazwisko nowego ambasadora USA w Polsce. Jest nim Mark Brzeziński, syn słynnego Zbigniewa Brzezińskiego, który w przeszłości był wpływowym doradcą ds. bezpieczeństwa za czasów prezydenta Jimmy’ego Cartera. Mężczyzna jest z wykształcenia prawnikiem, który posiada już doświadczenie na polu dyplomatycznym – za Baracka Obamy pełnił rolę ambasadora USA w Szwecji w latach 2011-2015.

Jego nominacja oznacza, iż charge d’affaires Bix Aliu nie będzie mógł dalej kierować pracami amerykańskiej ambasady. Radości z tego powodu nie ukrywa Witold Waszczykowski.

Cieszę się, że zastąpi obecnego oszołoma – powiedział były szef MSZ.

Zdaniem polityka PiS syn byłego doradcy Jimmy’ego Cartera ma wszelkie predyspozycje, aby przyczyniać się do dalszego rozwoju relacji pomiędzy Polską, a Stanami Zjednoczonymi. Jego zdaniem Brzeziński to umiarkowany i doświadczony dyplomata, który “nigdy nie dał po sobie poznać, że ma jakieś skrajne poglądy”.

Waszczykowski najpewniej nawiązywał w tej wypowiedzi do aktywności Bixa Aliu w mediach społecznościowych. Amerykański dyplomata bardzo często poruszał we wpisach tematy związane ze społecznością LGBT.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot. Wikimedia Commons
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

USA planują obłożyć sankcjami izraelskie wojsko

0 0

Polski manul walczy o finał w popularnym plebiscycie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij