Najnowsze wiadomości z kraju

Mocny cios ze strony PiS. Pokazali, jak Platforma spełniała swoje obietnice

Dziś PO na konwencji znów będzie obiecywać Polakom gruszki na wierzbie. My pytamy co z kilkudziesięcioma ogólnopolskimi niezrealizowanymi obietnicami z lat 2007-2015 oraz setkami obietnic w regionach. #PusteObietnice na stronie http://www.programPO.pl  – mówił Poręba.

Wśród wymienionych na stronie stronie niezrealizowanych obietnic figurą m.in. zwiększenie emerytur i rent, jednolita stawka podatków PIT, CIT i VAT na poziomie 15%, zmniejszenie administracji centralnej o 20%, uporządkowanie służby zdrowia oraz wiele innych. Całość została skwitowana dwoma hasłami. Pierwsze na samej górze witryny „Oszukali kiedyś, oszukają teraz”. Drugie znajduje się na samym dole, jako cytat byłego ministra finansów Jana Vincenta Rostowskiego „Tych pieniędzy nie ma i nie będzie”.

Oficjalne konto Twitterowe PiS w celu promocji całej inicjatywy opublikowało także film odnoszący się do obietnic Hanny Gronkiewicz-Waltz z 2006 roku i lat kolejnych odnoszących się do budowy kolejnych linii metra w Warszawie. Inwestycja nigdy nie została zrealizowana. W materiale został też wskazany Rafał Trzaskowski, który początkowo nie zakładał pomysłów realizacji budowy kolejnych linii metra. Zaczął je dopiero obiecywać, kiedy ludzie zaczęli się go oto dopytywać oraz kiedy Patryk Jaki zaczął zyskiwać na poparciu dzięki temu pomysłowi.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij