Najnowsze wiadomości ze świata

Mocne wystąpienie Jakiego w PE! Europoseł do byłej minister sprawiedliwości w Niemczech: “To myślenie kolonialne”

Podczas wczorajszego posiedzenia w Parlamencie Europejskim Katarina Barley, która w przeszłości piastowała urząd ministra sprawiedliwości w Niemczech, po raz kolejny atakowała Polskę. Europoseł twierdziła, iż w naszym kraju dochodzi do łamania praworządności. Na jej insynuacje postanowił odpowiedzieć Patryk Jaki.

– Mamy program dla wymiaru sprawiedliwości na najbliższe lata. W skrócie ten program mówi: więcej tego, co było, tylko z większą ilością pieniędzy – powiedział Jaki – A co było? Ślepota na jedno oko, łamanie praworządności, którą rzekomo instytucje europejskie mają bronić.

Następnie europoseł Solidarnej Polski tłumaczył, że instytucje europejskie od razu biją na alarm, jeśli tylko kilku sędziów z Polski wyśle jakikolwiek protest. Wskazał w tym względzie na hipokryzję UE, która zupełnie zignorowała sprzeciw blisko 2,5 tysiąca sędziów z Hiszpanii twierdzących, że w ich kraju istnieje ogromne zagrożenie złamania zasady praworządności, trójpodziału władzy czy niezależności sędziowskiej. “Udajecie, że tego nie słyszycie, nie widzicie. Generalnie nie ma problemu” – mówił polityk.

W dalszej części Jaki przypomniał o sprawie, która miała miejsce niedawno w Niemczech. Wówczas jeden z sędziów wydał krytykowany przez tamtejsze władze wyrok, w którym uchylił nakaz noszenia maseczek przez dzieci w dwóch szkołach. W efekcie przeciwko niemu niemiecka prokuratura wszczęła śledztwo – mężczyźnie m.in. przeszukano mieszkanie, a także zajęto telefon. “Przecież nie można wydawać wyroków innych, niż sobie życzy niemiecka władza” – ironizował europoseł.

Były wiceminister sprawiedliwości zarzucał, że w Parlamencie Europejskim stworzono system podwójnych standardów oraz hipokryzji. Stwierdził też, że wiceprzewodnicząca PE Katarina Barley oskarżając Polskę posiłkuje się jedynie orzeczeniem, które jej się nie podoba.

-Bo orzeczenia mogą być tylko takie, które podobają się politykom w Parlamencie Europejskim (…) W jednych państwach można wszystko, a w innych nie wolno nic. To jest myślenie kolonialne – powiedział Jaki.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij