Najnowsze wiadomości z kraju

Mocne słowa Giertycha o PO. Prawnik krytycznie o stanowisku partii

– Uchwała zarządu PO o aborcji jest strasznym błędem – uważa Roman Giertych. Prawnik opublikował kilka wpisów, w których skrytykował stanowisko partii ws. medycznego przerywania ciąży.

W czwartek władze Platformy Obywatelskiej ogłosiły oficjalne stanowisko partii dotyczące kwestii aborcji. Zgodnie z przewidywaniami, ugrupowanie Borysa Budki opowiedziało się za znaczną liberalizacją przepisów, która umożliwiałaby przeprowadzanie zabiegu do 12. tygodnia ciąży.

Decyzja partii spotkała się ze sporą krytyką środowisk konserwatywnych, także wewnątrz ugrupowania Budki. Decyzję krytykowali także sympatycy PO, m. in. Roman Giertych, który uznał uchwałę PO za “straszny błąd”.

– Uchwała zarządu PO o aborcji jest strasznym błędem. Podobnym błędem było forsowanie przez E. Kopacz i MKB ustawy o zmianie płci, czy też działania Trzaskowskiego i Rabieja na rzecz uczenia dzieci możliwości zmiany płci. Politycy PO nie wyciągnęli żadnych wniosków ze swoich klęsk – napisał prawnik.

Na wpis Giertycha zareagował m. in. Sławomir Nitras. Szczeciński poseł stwierdził, iż prawnik Donalda Tuska “ma inne poglądy niż Platforma”. Dodał też, że gdyby partia się go słuchała “byłaby przeciwna in vitro i związkom partnerskim”. Były szef LPR odpowiedział, iż rzeczywiście ma w niektórych sprawach inne poglądy, ale w jego opinii “spieranie się o nie teraz pomaga PiS-owi”. Dodał przy tym, iż największy spór będzie toczył się wewnątrz Koalicji Obywatelskiej w tej kwestii.

– No i stało się to co przewidywałem. PO gryzie się wewnątrz, a JK się cieszy. Osiągnął swój cel. Nie mówimy o wpadkach rządu, tylko Nitras atakuje Schetynę, a zaraz odpowie mu ktoś inny itd. – napisał z kolei w innym wpisie.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij