Rozrywka

Młodzież pełza po centrach handlowych. O co chodzi w kuriozalnej modzie?

Dziwaczna moda opanowała polskich nastolatków. Młodzież zbiera się w centrach handlowych i pełza po korytarzach i sklepach, często zwijając się przy tym w konwulsjach. Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że nastolatkom coś dolega albo chcą coś zamanifestować. Okazuje się jednak, że to trend zdobywający coraz większą popularność na TikToku-u.

Kuriozalną modę na upadanie i pełzanie zainicjował użytkownik Crawly_possessed, co z angielskiego można tłumaczyć, jako “opętany pełzaniem”. Mieszkający w Polsce ukraiński nastolatek zaczął nagrywać swoje wyczyny w centrach handlowych. Spacerując, w pewnym momencie wykonywał coś, co można nazwać “kontrolowanym” upadkiem”. Wyglądało to naturalnie, jakby coś mu się stało. Później do tego elementu dołączył jeszcze pełzanie na kolanach lub plecach. Pierwsze filmiki z serii liczą ok 100 tys. wyświetleń, kolejne to już miliony, a najnowszy aż 40 milionów!

Co więcej, pomysł Ukraińca podchwyciły inne dzieciaki, które nie tylko oglądają jego popisy na TikToku, ale odpowiedziały na apel Crawly_possessedi dołączyły do wspólnego pełzania w centrach handlowych. W ekspresowym tempie trend rozlał się poza Warszawę i dotarł już do innych miast i innych galerii handlowych.

Choć tłumnie odwiedzający sklepy dorośli i część młodzieży zastanawia się o co chodzi nastolatkom, okazuje się, że ci nie mają celu. Robią to tylko po to, by nagrać filmik na TikToka i zdobyć odrobinę popularności. .

“Dalej, robimy tak samo”, “rzecz z typu nie masz psychy“, “jest przekozak”, “to co, wiemy już, gdzie idziemy na przerwę” – to tylko kilka komentarzy, pochodzących z kont młodych ludzi z Polski. Co ciekawe, trend został zauważony również na Zachodzie, a w komentarzach aż roi się od zagranicznych gości, głównie ludzi młodych.  Starsi użytkownicy TikToka, patrzą na to z politowaniem i zażenowaniem, zastanawiając się głośno do czego to wszystko zmierza.

“Dla nich wszystko jest tym cholernym  TikTokiem. Tego powinni zakazać”, “Dziś pełzają, jutro będą głosować”, “Strach pomyśleć, co siedzi w ich głowach”, “Niech ta asteroida wreszcie uderzy” – to z kolei opinie tych, którym nie podoba się nowa moda. Można spodziewać się, że jak szybko przyszła, tak szybko się skończy, ale jej miejsce zajmie inna. Zapewne równie głupia. Co zatem czeka nas w najbliższej przyszłości?

@crawly_possessedJOIN POSSESSED FAMILY ❤️ LINKS IN BIO OR tg: po66e66ed

♬ POP OUT – FL4M6Z

Źródło: Autor:
Fot. screenshot/TikTok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij