Najnowsze wiadomości z kraju

Młody mężczyzna oszukany “na amerykańską żołnierkę z Ukrainy”

27-letni mieszkaniec Olsztyna stracił ponad 40 tys. zł, bo uwierzył, że w internecie koresponduje z amerykańską żołnierką, która stacjonuje w Ukrainie.

Olsztyńska policja poinformowała, że 27-letni mieszkaniec Olsztyna od maja korespondował z rzekomą żołnierką z USA, która aktualnie miała przebywać na misji w Ukrainie.

“Rzekoma kobieta, opowiadała, że znajduje się na misji na Ukrainie i bardzo chciałaby przyjechać do Polski i związać się z mężczyzną. Kontakt z tą osobą był regularny, opisywała ona historię ze swojego życia” – podała olsztyńska policja.

Na początku czerwca 2023 r. 27-latek dokonał pierwszego przelewu na konto kobiety. “Wpłaty dotyczyły nie tylko zaspokajania potrzeb życiowych przebywającej rzekomo w Ukrainie kobiety, czy jej potrzeb zdrowotnych, ale również miały służyć na zakup biletu do Polski” – podała policja.

Ponieważ kobieta kierowała kolejne prośby o pomoc 27-latek zaciągnął kilka pożyczek. Łącznie przelał na konto nieznajomej ponad 40 tysięcy złotych.

“W końcu zrozumiał, że padł ofiarą oszustwa i zgłosił sprawę na policję” – podała policja i zaapelowała, by nie tracić czujności w kontaktach internetowych.

Źródło: PAP Autor: Joanna Kiewisz-Wojciechowska
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Polacy za biedni na wakacje

0 0

Bunt zakonnic. Arcybiskup ekskomunikował cały klasztor

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij