Najnowsze wiadomości ze świata

Młode Ukrainki zaśpiewały na ulicy „ostatnią piosenkę”. Chwilę później zginęły w rosyjskim ataku

Dwie młode Ukrainki zginęły w rosyjskim ostrzale przeprowadzonym na Zaporoże. Chwilę wcześniej na jednej z miejskich ulic dały koncert, zbierając środki dla ukraińskiego wojska.

19-letnia Switłana Semejkina i 21-letnia Kristina Spicyna śpiewały na ulicy, zbierając pieniądze na ukraińską armię. Swoje koncerty transmitowały w internecie. Tak też było podczas – jak się okazało – ich ostatniego występu. W internecie pojawiło się nagranie, na którym słychać jak na zakończenie muzycznego pokazu młode kobiety wykonują swoją ostatnią piosenkę – utwór „Wygramy wojnę” Ostapa Driwki.

Godzinę później Zaporoże stało się celem rosyjskiego ataku. Według władz miasta 19-letnia Switłana zginęła na miejscu. Z kolei 21-latka trafiła do szpitala. Niestety po kilku godzinach lekarze poinformowali o jej śmierci.

Dziewczyny wierzyły w jasne i spokojne życie pod ukraińską flagą – skomentował tragiczne doniesienia Wiktor Knisz z Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Matwijowie.

Wierzyły w zwycięstwo i przybliżały je własnymi siłami. Teraz musimy to zrobić za nie – dodał.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info/Twitter Autor: MS
Fot. PAP/EPA/screen Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij