Publicystyka

Młoda gwiazda Lewicy szkaluje Żołnierzy Wyklętych w białoruskiej telewizji

Justyna Klimasara, jedna z najbardziej rozpoznawalnych młodych działaczek Lewicy, po raz kolejny wzbudziła ogromne kontrowersje w mediach społecznościowych. Kobieta pochwaliła się występem w białoruskiej telewizji, gdzie opowiadała o… “zbrodniach” Żołnierzy Wyklętych.

Młoda gwiazda lewej strony politycznej nie poprzestaje w swoich atakach na Żołnierzy Niezłomnych, którzy w jej opinii są zbrodniarzami. Klimasara już wcześniej wielokrotnie wypowiadała się krytycznie na temat polskich bohaterów, którzy sprzeciwiali się komunistom przejmującym władzę w Polsce po II Wojnie Światowej. Jednak tym razem działaczka Lewicy postanowiła poruszyć ten temat w wywiadzie z białoruską telewizję, czym pochwaliła się w mediach społecznościowych.

Trudno jednak spodziewać się innego zdania o bohaterach podziemia antykomunistycznego od osoby, która wychwala ich oprawców. Klimasara słynie bowiem z wpisów, w których świętuje urodziny lub rocznicę śmierci przedstawicieli komunistycznego reżimu np. Bolesława Bieruta czy Che Guevary, a także jest stałą czytelniczką tygodnika “Nie”, którego redaktorem naczelnym jest Jerzy Urban.

Co jednak Polacy sądzą o jej zdaniu na temat Żołnierzy Wyklętych najlepiej pokazała ankieta, która pojawiła się na początku marca na profilu Klimasary. Młoda działaczka Lewicy spytała się wówczas internautów, czy uważają Niezłomnych za bohaterów, bandytów albo jedno i drugie. Wyniki z pewnością zaskoczyły kobietę – zdecydowana większość z głosujących (ok. 5600 osób) opowiedziała się za pierwszą opcją. Wyklętych jako bohaterów wskazało 62,6% ankietowanych, za opcją mieszaną opowiedziało się 32%, a odpowiedź “bandyci” wskazało jedynie 5,4% internautów.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij