Najnowsze wiadomości ze świata

Minister Zdrowia ma COVID. Wcześniej przyjął szczepionkę

Minister zdrowia Wielkiej Brytanii Sajid Javid ujawnił, że uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Wcześniej został w pełni zaszczepiony.

Javid został szefem brytyjskiego resortu zdrowia w czerwcu po tym, gdy brytyjskie media ujawniły, że jego poprzednik we własnym gabinecie łamał zasady lockdownu z kochanką. O swoim stanie zdrowia poinformował na Twitterze. „Czułem się trochę oszołomiony zeszłej nocy, więc dziś rano zrobiłem test i wyszedł pozytywnie” – napisał – „więc teraz izoluję się w domu z moją rodziną, dopóki nie otrzymam wyników testu PCR”.

Wcześniej Javid przyjął obie dawki szczepionki. Stwierdził, że „na szczęście to zrobił” gdyż jego objawy są łagodne i zachęcił innych do tego, żeby też się zaszczepili. Wariant Delta, który dominuje obecnie w Wielkiej Brytanii, jest bardziej odporny na szczepionki, ale zaszczepieni w razie infekcji mają znacznie większą szansę na łagodny przebieg choroby od niezaszczepionych – według badań ponad 90% infekcji Deltą u zaszczepionych nie wymaga hospitalizacji.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij