Najnowsze wiadomości z kraju

Minister podał termin powrotu do szkół. Można już pakować plecaki

Przemysław Czarnek był gościem Polskiego Radia, gdzie został zapytany o możliwy termin powrotu dzieci do szkół. Minister edukacji przyznał, iż musi zostać spełnionych kilka warunków, aby doszło do tego jak najszybciej. Nie wykluczył jednak scenariusza, wedle którego uczniowie wróciliby do placówek edukacyjnych przed Wielkanocą.

Zaszczepienie się przez nauczycieli nie będzie warunkiem koniecznym, aby dzieci wróciły do szkół – powiedział Czarnek. Polityk przypomniał, iż nie było tak w przypadku podejmowania decyzji o powrocie do nauki stacjonarnej przez dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Przyznał jednak, iż znacząco ułatwiłoby to podjęcie ewentualnej decyzji przez radę medyczną o powrocie do trybu stacjonarnego.

Decyzje o powrocie zależą nie tyle od zaszczepienia, a od ilości zakażeń w Polsce, za granicą, rozwoju mutacji wirusa, od tego, jak wygląda sytuacja dotycząca obostrzeń. Wszystkie te czynniki są ważone, bo najważniejsze jest zdrowie i życie Polaków – stwierdził Czarnek.

Polityk za “prawdopodobny” scenariusz uznał możliwość powrotu do szkół jeszcze przed Wielkanocą.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info/ Polskie Radio Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij