Najnowsze wiadomości z kraju

Minister Niedzielski odchodzi. Znamy nazwisko następcy

Po trzech latach na stanowisku ministra zdrowa Adam Niedzielski odchodzi z resortu. Premier Mateusz Morawiecki przyjął we wtorek jego rezygnację. Propozycję objęcia funkcji szefa MZ otrzymała od szefa rządu Katarzyna Sójka.

Premier informując we wtorek o przyjęciu rezygnacji Niedzielskiego podał, że jeszcze tego samego dnia wystąpi do prezydenta Andrzeja Dudy o dokonanie zmian w składzie Rady Ministrów.

“Chcę podziękować panu ministrowi Adamowi Niedzielskiemu, ponieważ podjął się tej arcytrudnej funkcji w momencie, kiedy wybuchła światowa pandemia. To był bardzo trudny czas, COVID-19, kiedy nowe, dodatkowe, bardzo skomplikowane zadania, których nikt wcześniej nie testował, nikt wcześniej się nie uczył, musiały być wykonywane” – powiedział szef rządu.

Wyraził nadzieję, że kompetencje zarządzania skomplikowanymi procesami, które nabył minister Niedzielski, będą jeszcze mogły być w przyszłości wykorzystane.

Premier wyjaśniał, że “czas kampanii wyborczej to okres, w którym trzeba być szczególnie wrażliwym na jakikolwiek błąd, na jedno słowo za dużo, nawet w momencie, kiedy obnaża się kłamstwa i manipulacje strony przeciwnej”.

Niedzielski został powołany na urząd ministra zdrowia 26 sierpnia 2020 r. Wcześniej był m.in. prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunkach: ekonomia oraz metody ilościowe i systemy informacyjne. Ma stopień doktora nauk ekonomicznych nadany przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN.

Katarzyna Sójka, która otrzymała od premiera propozycję pokierowania pracami MZ jest lekarzem i posłanką PiS. Jest absolwentką m.in. Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Źródło: PAP Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl
Fot. PAP/Paweł Supernak

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij