Najnowsze wiadomości ze świata

Minister na okładce „Playboya”. Teraz musi się tłumaczyć

Polityczną burzę wywołała francuska minister Marlene Schiappa. Polityk znalazła się na okładce najnowszego wydania „Playboya”. Odważną sesję skrytykowali nie tylko jej przeciwnicy, ale nawet członkowie rządu. Odpowiadając na krytykę Schiappa zaapelowała, że „obrona praw kobiet do decydowania o swoim ciele musi obowiązywać zawsze i wszędzie.

Schiappa od wielu lat głośno mówi o prawach kobiet i mniejszościach seksualnych. Tym razem postanowiła wypowiedzieć się na ten temat dla „Playboya”. W gazecie oprócz 12-stronnicowego wywiadu, znalazło się także jej zdjęcie, które umieszczono na okładce wydania. Tego rodzaju aktywnością francuska minister wzbudziła kontrowersje i musiała zmierzyć się z krytyką zarówno opozycji, jak i polityków swojego obozu.

https://twitter.com/d_foubert/status/1642341362484772873?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1642341362484772873%7Ctwgr%5E7b95abbebcccbd595e679535c341f2a99f06cf9f%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwydarzenia.interia.pl%2Fzagranica%2Fnews-francja-awantura-wokol-minister-pojawila-sie-na-okladce-playnId6694974

Głos w tej sprawie zabrała sama premier Francji Elisabeth Borne. Szefowa rządu przyznała, że „nie było to właściwe posunięcie”. Jednocześnie przypomniała, że aktualnie w jej kraju panuje powszechny sprzeciw wobec reform emerytalnych.

Inne krytyczne słowa padły z ust polityk Partii Zielonych, Sandrine Rousseau.

Jesteśmy pośrodku kryzysu społecznego, mamy problemy z policją, ludzie igrają z życiem, a ja mam wrażenie, że stara się nas przyćmić jakąś zasłoną dymną ­­­– powiedziała na antenie telewizji BFMTV.

Z kolei Jean Luc Melenchon przy okazji tematu „Playboya” odniósł się także do wywiadu Emmanuela Macrona, udzielonego kwartalnikowi dla dzieci „Pif Gadget”.

 W kraju, gdzie prezydent wypowiada się na Pif, a jego minister dla Playboya, rzekomym problemem jest opozycja. Z Francją jest coś nie tak – stwierdził lider tamtejszej lewicy.

Wśród polityków komentujących wywiad i okładkę „Playboya” znalazł się Gerald Darmanin. Minister spraw wewnętrznych stanął w obronie swojej koleżanki z rządu, nazywając ją „kobietą z charakterem”.

To odważna polityk, która ma swój charakter i styl. Nie jest to mój styl, ale go szanuję – przyznał.

Na ataki ze strony polityków zareagowała sama Schiappa.

Obrona praw kobiet do decydowania o swoim ciele musi obowiązywać zawsze i wszędzie. We Francji kobiety są wolne, z całym szacunkiem dla krytyków i hipokrytów ­– napisała na Twitterze.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij