Najnowsze wiadomości ze świata

Mike Carpenter jednak nie będzie ambasadorem USA. Co nie oznacza, że nie będzie pracował nad relacjami Polska-USA

Michael Carpenter nie zostanie ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce, o czym poinformował za pośrednictwem Twittera.

Temat bliskiego współpracownika Joe Bidena przewijał się od piątku w mediach społecznościowych. O potencjalnej nominacji na nowego ambasadora USA w Polsce informowali m.in. Tomasz Lis czy Robert Mazurek (który jednak swój wpis usunął).

Osoba amerykańskiego eksperta od spraw Europy Środkowo-Wschodniej wywołała szereg dyskusji oraz kontrowersji. Mężczyzna jest bowiem zdeklarowanym gejem, żyjącym od lat w związku małżeńskim z mężczyzną, z którym wychowuję dwójkę dzieci.

Jak się jednak okazuje Carpenter nie zostanie ambasadorem w Polsce, o czym sam poinformował za pośrednictwem. Nie oznacza to jednak, iż nie będzie pracował nad temat polsko-amerykańskich relacji, jednak nie na tym stanowisku.

Jestem głęboko poruszony napływem wsparcia, pozdrowień i ciepłych życzeń z całej Polski, ale plotka, że ​​jestem kandydatem na ambasadora, nie jest prawdziwa. Mam zamiar kontynuować pracę nad wzmocnieniem relacji polsko-amerykańskich, ale nie z tego stanowiska – napisał działacz LGBT.

https://twitter.com/mikercarpenter/status/1358086949421146113

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij