Najnowsze wiadomości ze świata

Migranci zaatakowali załogę statku, która ich uratowała

Grupa migrantów uratowanych przez holenderski statek VOS Pace niedaleko hiszpańskiej wyspy Fuerteventura zaatakowała jego załogę i zagroziła jej nożami, informuje dziennik „De Telegraaf”. Jak relacjonuje gazeta, stało się to po tym, jak kapitan pojął decyzję, aby zabrać ich z powrotem do Maroka.

Do zdarzenia doszło we wtorek. Holenderska 12-osobowa załoga uratowała 79 migrantów, którzy znajdowali się w tonącym statku kilkadziesiąt kilometrów od Fuerteventury, czytamy w gazecie.

„Podczas pracy u wybrzeży Maroka nasz przybrzeżny statek pomocniczy VOS Pace odpowiedział na wezwanie pomocy od migrantów, którzy znajdowali się na tonącym statku” – przekazał właściciel statku w oświadczeniu.

Okazało się, że gdy migranci zorientowali się, że statek zmierza do Maroka, skąd przypłynęli, część z nich zaatakowała załogę i zagroziła jej nożami.

„Ponieważ bezpieczeństwo załogi było zagrożone, a statkowi groziło porwanie, kapitan VOS Pace zdecydował się zabrać migrantów do Puerto del Rosario na Fuerteventurze” – czytamy w „De Telegraaf”. Tam dziewięciu najbardziej agresywnych migrantów zostało aresztowanych przez hiszpańską policję.

Źródło: PAP Autor: Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek
Fot. EPA/Gelmert Finol

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij