Najnowsze wiadomości ze świata

Mieszkańcy nadmorskich miejscowości toczą bój z bezczelnymi turystami

Mieszkańcy Dalmacji, rozciągającej się wzdłuż wybrzeża Adriatyku części Chorwacji, toczą bój z bezczelnymi turystami, również tymi, którzy w miastach prezentują się w strojach kąpielowych – podał w sobotę dziennik “Slobodna Dalmacija”.

Mieszkańców Splitu oburzyły dwie kobiety, które rozebrały się do kostiumów kąpielowych w środku miasta i zaczęły opalać się tak, jakby były na plaży. Media podkreśliły, że takie przypadki nie są odosobnione i Chorwaci od lat walczą z niewłaściwym zachowaniem turystów, zwłaszcza zagranicznych.

W związku z rozpoczynającym się sezonem turystycznym media przypomniały o najbardziej powszechnych “wybrykach podróżnych”, takich jak oddawanie moczu w miejscach publicznych, pijaństwo, wskakiwanie nago do morza czy opalanie się w nieprzeznaczonych do tego miejscach.

Dziennik podkreślił, że na Starym Mieście w Splicie obowiązuje całodobowy zakaz spożywania alkoholu.

W ostatnich dniach chorwackie media podały przykład Polaka, który oburzył się na opłatę za toaletę publiczną – wynoszącą 20 centów – i załatwił swoją potrzebę za rogiem budynku.

“Zadzwoniono do strażników miejskich, wyjaśniono sytuację i zaznaczono, że w pobliżu są kamery, które zarejestrowały scenę. Funkcjonariusze odpowiedzieli, że nie mają czasu. Czy naprawdę tak nisko upadliśmy, że tak nienormalne rzeczy są dla nas normalne?” – pyta retorycznie dziennik “Slobodna Dalmacija”.

Źródło: PAP Autor: Jakub Bawołek
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij