Publicystyka

Mieszkańcy będą płacić za wejście na plażę w Sopocie? “Niedługą wykupią je deweloperzy”

Wielopiętrowe hotele zamiast wydm, zabetonowane plaże oraz asfaltowe drogi z parkingiem niemal do samego morza. Czy taka wizja to tylko pobożne życzenia żądnych zysków inwestorów, czy realna i nieodległa przyszłość jednego z najstarszych polskich nadmorskich kurortów?

Reporterzy „Magazynu śledczego Anity Gargas” sprawdzają, czy pod rządami prezydenta Jacka Karnowskiego sopockim plażom grozi zniszczenie. Czy deweloperzy metodą małych kroków próbują przejąć miejskie plaże? Dlaczego niektóre tereny położone w chronionym prawem pasie nadmorskim mogą stać się żyłą złota dla wybranych przedsiębiorców? Czy władze Sopotu sprzyjają deweloperom kosztem środowiska naturalnego i interesu mieszkańców? Jakie decyzje administracyjne mogą stać się furtką do prywatyzacji plaż? Niebezpieczna ofensywa inwestorów na wybrzeżu w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w czwartek o 21:55 w TVP1.

zwiastun:

Źródło: Autor: TVP/Magazyn Śledczy Anity Gargas
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij