Wiadomości sportowe z kraju i świata

Michał Probierz zdecydował. Oni nie pojadą na Euro

Arkadiusz Milik, Jakub Kałuziński oraz Paweł Bochniewicz – to trzej piłkarze, którzy mimo powołania na czerwcowe zgrupowanie nie pojadą na mistrzostwa Europy. Po zwycięskim meczu z Ukrainą Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił ostateczną listę kadry.

Piątkowy wieczór na stadionie PGE Narodowym w Warszawie był szczęśliwy dla reprezentacji Polski. W pierwszym meczu towarzyskim przed Euro 2024 podopieczni Michała Probierza pokonali 3:1 Ukrainę. Spotkanie przedwcześnie zakończył Arkadiusz Milik, który z powodu kontuzji opuścił boisko już na początku meczu.

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce po meczu, selekcjoner ogłosił, że kontuzja napastnika Juventusu Turyn wykluczyła go z udziału w nadchodzącym turnieju. Później PZPN opublikował komunikat, ż którego wynika, że Milik wróci do klubu i podda się artroskopii stawu kolanowego.

W nocy PZPN ogłosił listę 26 zawodników, których Michał Probierz zabierze na mistrzostwa Europy. Selekcjoner zrezygnował z trzech powołanych wcześniej zawodników, są to: Arkadiusz Milik, Jakub Kałuziński oraz Paweł Bochniewicz.

Źródło: stefczyk.info/na podst. X Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij