Najnowsze wiadomości z kraju

Michał Dworczyk ujawnił, że będzie kandydował do Parlamentu Europejskiego

Były szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk ujawnił, że będzie kandydował do Parlamentu Europejskiego. Wystartuje w okręgu numer 12.

Dworczyk wstąpił do PiSu w 2002 roku. W latach 2005-2007 był głównym doradcą premiera Marcinkiewicza, a także sekretarzem Międzyresortowego zespołu ds. Polonii i wiceprzewodniczącym zespołu ds. wspierania przemian demokratycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Koordynował przyjęcie tzw. ustaw polonijnych i był współautorem ustawy o Karcie Polaka i rządowego programu współpracy z Polakami za granicą. W latach 2008-2010 był doradcą ds. Polonii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a w latach 2010-2015 współpracował z Jarosławem Kaczyńskim w sprawie wspierania Polaków na wschodzie.

W sierpniu 2015 roku, na kilka miesięcy przed końcem kadencji, zastąpił posła Adama Kwiatkowskiego, który został powołany na stanowisko doradcy prezydenta. W październiku udało mu się wygrać wybory i sam został posłem. W 2017 roku premier Morawiecki powołał go na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, gdzie zajmował się m.in. wspieraniem budowy WOT. W grudniu tego samego roku został szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Został z niego odwołany w październiku 2022 roku, ale pozostał członkiem Rady Ministrów.

O tym, że poseł Dworczyk zdecyduje się kandydować do europarlamentu, plotkowano już od jakiegoś czasu. Teraz oficjalnie potwierdził to na swoim Twitterze. Poinformował, że wystartuje z 3 miejsca w okręgu nr 12 – woj. dolnośląskie i opolskie. Dwa pierwsze miejsca na liście zajmują Beata Kempa i Anna Zalewska. „Zabiegałem o sprawy regionu jako poseł na Sejm RP z wymiernymi efektami. Będę równie skuteczny jako europoseł!” – napisał.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. Kancelaria Premiera

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij