Najnowsze wiadomości z kraju

Miała prawie 4 promile alkoholu i opiekowała się 3,5-letnią córką

W Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku kompletnie pijana matka, u której stwierdzono prawie 4 promile alkoholu w organizmie, opiekowała się 3,5-letnią córką. Policjanci sprawdzają, czy naraziła dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi za to do 5 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Nowej Rudzie otrzymali zgłoszenie od kuratora rodzinnego, iż podczas wizytacji u jego podopiecznych, zastał nietrzeźwą matkę małego dziecka.

“Policjanci pojechali pod wskazany adres, gdzie kompletnie pijana 34-latka miała opiekować się swoją 3,5-letnią córką. Kobieta nie była w stanie utrzymać równowagi. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kobiety, które wykazało 3,9 promila alkoholu” – powiedziała w środę podinsp. Wioletta Martuszewska, oficer prasowy KPP w Kłodzku.

Dodała, że policjanci nawiązali też kontakt z ojcem dziecka, którego nie było w tym czasie w domu. Ten też okazał się nietrzeźwy, dlatego dziewczynka została oddana pod opiekę dalszej rodzinie.

“Ustalono, że kobieta ma już ograniczone prawa rodzicielskie. Teraz materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki nad małoletnim dzieckiem zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Kłodzku. Ponadto policjanci sprawdzą, czy 34-latka naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Może jej grozić nawet 5 lat więzienia” – powiedziała policjantka.

Źródło: PAP Autor: Roman Skiba
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij