Najnowsze wiadomości ze świata

Mężczyzna zaatakował nożem dzieci w parku. Są ranni

W czwartek rano mężczyzna zaatakował nożem osoby znajdujące się w parku w Annecy we wschodniej Francji. Według wstępnych danych lokalnych władz sprawca ranił co najmniej siedmioro dzieci i jedną osobę dorosłą.

“Kilka osób, w tym dzieci, zostało rannych przez osobę uzbrojoną w nóż na placu w Annecy. Mężczyzna został zatrzymany dzięki bardzo szybkiej interwencji policji” – podały władze miasta. Informację o ataku na dzieci potwierdził szef MSW Gerald Darmanin.

Według miejscowych władz rannych zostało co najmniej siedmioro dzieci i jedna osoba dorosła. Agencja Reuters, powołując się na lokalną policję, pisze o ośmiu rannych dzieciach, w wieku ok. 3 lat.

Według lokalnej prasy troje dzieci znajduje się w stanie krytycznym po otrzymaniu ciosów nożem w brzuch. Sprawcą miał być mężczyzna w turbanie, który został zatrzymany przez policję.

Według informacji BFM TV, okazał się nim Syryjczyk, który starał się o azyl we Francji.

Źródło: (PAP) Autor: Z Paryża Katarzyna Stańko
Fot. Francja Annecy / Pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij