Najnowsze wiadomości ze świata

Mężczyzna w stroju Ku Klux Klanu strzelał do niemieckich eko-aktywistów

W Niemczech doszło do szokującego incydentu. Mężczyzna w stroju członka Ku Klux Klanu zaczął strzelać do eko-aktywistów.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem w miejscowości Seehausem. Tamtejszy dworzec kolejowy od kilku tygodni zajmują za zgodą właściciela eko-aktywiści którzy protestują przeciwko rozbudowie autostrady A14.

W pewnej chwili na dworcu pojawił się mężczyzna w stroju Ku Klux Klanu. Sięgnął po przedmiot przypominający broń i skierował ją w stronę piątki zgromadzonych na dworcu aktywistów. Na szczęście dla nich okazało się, że był to pistolet pneumatyczny: ASG lub do paintballa. Mimo tego dwie osoby – 12-latek, który mieszka w pobliżu i akurat przechodził koło dworca i 20-letni polityk Zielonych – odnieśli rany, na szczęście nie były poważne.

Jak zeznali świadkowie po wszystkim sprawca uciekł z miejsca zdarzenia ciemnym Volkswagenem, niewykluczone, że nie działał sam. Obecnie jest poszukiwany przez policję, śledztwo prowadzone jest w związku z uszkodzeniem ciała i złamaniem ustawy o broni.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij