Najnowsze wiadomości ze świata

Mężczyzna stracił życie po ugryzieniu jaszczurki

34-letni mężczyzna zmarł w szpitalu po tym, gdy ugryzła go hodowana przez niego jaszczurka. Na razie nie wiadomo, czy to jej jad był powodem śmierci.

Zdarzenie miało miejsce w Kolorado. Christopher Ward hodował dwie helodermy arizońskie. Jaszczurki te występują dziko w południowo-zachodnich USA i północnym Meksyku. Dorosłe egzemplarze osiągają do 56 cm długości.

12 lutego Ward został ugryziony przez jedną z jego jaszczurek. Jego partnerka zeznała policji, że usłyszała jakiś hałas z pokoju i gdy weszła, zauważyła, że zwierzę o imieniu Winton gryzie go w rękę. Mężczyzna od razu poczuł się źle i zaczął wymiotować. Wkrótce potem padł na podłogę i przestał oddychać. Zabrano go do szpitala, gdzie został podpięty do aparatury podtrzymującej życie. Departament policji z Lakewood poinformował, że mężczyzna zmarł w piątek.

Biuro koronera hrabstwa Jefferson na razie nie potwierdziło, że przyczyną jego śmierci było ukąszenie jadowitej jaszczurki, czy inne problemy ze zdrowiem. Czekają obecnie na wyniki badań toksykologicznych. Helodermy arizońskie są jadowite, ale ich ugryzienia zwykle powodują intensywny ból i utratę przytomności, a nie śmierć. Są także niezwykle rzadkie, gdyż te zwierzęta poruszają się niezwykle wolno i łatwo jest ich uniknąć.

Partnerka Warda powiedziała policji, że kupili Wintona w październiku zeszłego roku, na wystawie gadów w Denver. Drugą jaszczurkę, o imieniu Potato, kupili u hodowcy z Arizony. Twierdziła, że nie wiedzieli, że ich posiadanie jest nielegalne w ich mieście. Dzień po ugryzieniu oddała je urzędnikom od ochrony zwierząt, którzy przetransportowali je do schroniska dla gadów w Rapid City w Południowej Dakocie. Z ich domu zabrano także 26 pająków różnych gatunków.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. I, Blueag9

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij