Najnowsze wiadomości z kraju

Mężczyzna rozebrał się do naga w bazylice św. Piotra w proteście przeciwko inwazji Rosji na Ukrainę

Mężczyzna odwiedzający bazylikę św. Piotra w Rzymie rozebrał się do naga, a następnie wspiął się na główny ołtarz świątyni, protestując w ten sposób przeciwko inwazji Rosji na Ukrainę – poinformowała w piątek agencja Reutera za źródłami w Watykanie.

Na plecach mężczyzny, którego personalia nie zostały ujawnione, namalowany był napis, wzywający do ocalenia dzieci z Ukrainy. Ponadto na jego ciele zidentyfikowano ślady samookaleczenia, prawdopodobnie powstałe na skutek zadrapań paznokciami – podał Reuters, powołując się na przedstawicieli Stolicy Apostolskiej.

Jak przekazano, do zdarzenia doszło tuż przed zamknięciem świątyni, czyli przed godz. 19. Watykańscy strażnicy zatrzymali mężczyznę i przekazali go w ręce włoskiej policji.

Kilka portali internetowych z Włoch opublikowało zdjęcia z tego incydentu, wykonane przez turystów, którzy byli w tym czasie w bazylice św. Piotra.

Do protestu doszło 1 czerwca, gdy przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. (PAP)

szm/ mal/

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij