Najnowsze wiadomości ze świata

Mężczyzna od 30 lat pozdrawia kierowców. Został oznaczony na internetowej mapie jako atrakcja turystyczna

Mężczyzna, który od 30 lat pozdrawia kierowców przy drodze w miejscowości koło Belluno na północy Włoch, został niczym atrakcja turystyczna umieszczony na popularnej mapie internetowej. „Człowiek z Fener”- tak oznaczono miejsce, w którym często stoi.

Na mapie okolicy miasteczka Alano di Piave, gdzie leży osada Fener, znajdują się ulice, pobliskie drogi, park i „Człowiek z Fener”. Użytkownicy mapy w internetowej przeglądarce mogą podejrzewać, że to na przykład nazwa stojącego tam pomnika lub innego stałego elementu krajobrazu.

Chodzi jednak nie o monument, ale o mieszkańca okolicy- Christiana, którego pasją i zwyczajem stało się pozdrawianie kierowców samochodów osobowych i ciężarówek na drodze między Treviso a Belluno. W zaznaczonym miejscu znajduje się murek wysokości metra, na którym siedzi lub stoi.

Jak podał dziennik „Corriere del Veneto”, mężczyzna został wielokrotnie uwieczniony podczas regularnych przejazdów firmowego samochodu, który rejestruje i aktualizuje mapy.

O pasji “Człowieka z Fener” opowiedziała gazecie jego siostra: „On zawsze był zafascynowany samochodami i ciężarówkami. Zaczął chodzić na pobocze, by pozdrawiać przejeżdżających, kiedy miał 14 lat i od tej pory nie przestał”.

W internecie ma już swoich fanów. Kierowcy piszą w sieci, że kiedy nie widzą go dłuższy czas, zaczynają się niepokoić. Odwzajemniają też pozdrowienie.

„Jego powitanie o poranku rozwesela na cały dzień”- podkreślił jeden z nich.

Źródło: PAP Autor: Z Rzymu Sylwia Wysocka
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij