Najnowsze wiadomości ze świata

Meteoryt uderzył w dom, przebił dach i strop

Pewna rodzina po powrocie do domu znalazła dziurę w suficie. Policja podejrzewa, że w ich dom uderzył meteoryt.

Zdarzenie miało miejsce w wiosce Hopewell w New Jersey. Suzy Kop powiedziała mediom, że w momencie zdarzenia nikogo nie było w domu. Po powrocie znalazła na podłodze sypialni, w której mieszka jej ojciec, dziwne odłamki. Zauważyła też, że jedna z desek podłogi jest pęknięta. Wkrótce potem zauważyła leżący w rogu pomieszczenia ciemny obiekt o wymiarach 4 na 6 cali.

Kobieta początkowo pomyślała, że ktoś rzucił w ich dom kamieniem. Okno było jednak całe, za to zauważyła dziurę w suficie i w dachu. Dotknęła ten kamień i okazało się, że nadal jest ciepły. Postanowiła zadzwonić na policję – twierdzi, że miała problem z wyjaśnieniem im co w ogóle zaszło.

Policja podejrzewa, że w jej dom uderzył meteoryt. Ich zdaniem może mieć związek z Eta Akwarydami – deszczem meteorytów będących pozostałościami słynnej komety Haleya, który potrwa do 28 maja. Skontaktowali się już z innymi agencjami, aby wyjaśnić tę sprawę. Astronom Derrick Pitts ocenił, że meteoryt może mieć 4-5 miliardów lat i pamiętać początki układu słonecznego. Zauważył, że trafienie przez niego w dom to skrajnie mało prawdopodobna sytuacja, takie zdarzenia miały miejsce tylko kilka razy w historii.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij