Najnowsze wiadomości ze świata

Merkel zapowiada przedłużenie twardego lockdownu do kwietnia. “Jeśli tego nie zrobimy, będziemy mieli 10 razy więcej chorych dziennie”

Kanclerz ostrzegła, że pandemia koronawirusa potrwa jeszcze przez dłuższy czas i należy się spodziewać jej nasilenia. Jak jednocześnie zaznaczyła, rozprowadzane obecnie szczepionki dają pewną nadzieję na poprawę sytuacji. Mimo to, rekomenduje przedłużenie trwającego w Niemczech lockdownu aż do kwietnia. 

– Jeśli nie powstrzymamy brytyjskiej mutacji wirusa, będziemy mieli na Wielkanoc 10 razy więcej chorych dziennie. Potrzebujemy co najmniej 10 tygodni twardego lockdownu, żeby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa – miała powiedzieć Merkel, którą cytuje niemiecki Bild.

Wczoraj w Niemczech wykryto 12 497 nowych przypadków koronawirusa, zmarły 343 osoby. Łączna liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa zbliża się do 2 mln i wynosi obecnie 1 921 024 a zgonów 40 686.

Jednocześnie w depeszach agencyjnych z Niemiec zwracano uwagę na to, że liczby są niższe, m.in. ze względu na to, że w weekendy przeprowadza się mniej testów.

W wielu miejscach w Niemczech trwa lockdown, który sprowadza się do zakazu opuszczania domów bez konieczności. Otwarte są tylko sklepy z artykułami niezbędnymi do codziennego życia, a także apteki i banki. Zamknięte są szkoły, a niektórzy pracodawcy musieli zawiesić działalność lub zlecić swoim pracownikom pracę w systemie zdalnym. Zamknięte również zostały zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i salony tatuażu.

Zdaniem kanclerz Angeli Merkel 17 stycznia powinno stać się jasne, jak okres świąteczno-noworoczny wpłynął na poziom infekcji w Niemczech.

(

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij