Najnowsze wiadomości ze świata

Merkel: druga fala pandemii może być poważniejsza od pierwszej

Skutki pandemii koronawirusa są w dalszym ciągu dotkliwe pomimo niedawnych pozytywnych wiadomości, takich jak projekt szczepionki – powiedziała kanclerz Angela Merkel w środę podczas wideokonferencji z radą doradców ekonomicznych przy niemieckim rządzie.

Merkel dodała, że rząd będzie musiał radzić sobie z pandemią przez całą zimę.”Podobnie jak w przypadku hiszpańskiej grypy, teraz musimy się spodziewać, że druga fala będzie bardziej dotkliwa” – dodała kanclerz Niemiec.

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zarejestrowano 18 487 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 261 kolejnych zgonów – poinformował w środę rano berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI).

Od początku pandemii w Niemczech zdiagnozowano 705 687 przypadków infekcji Covid-19. Zmarło 11 767 osób.

W sobotę odnotowano w RFN najwyższy dotąd dobowy przyrost infekcji – ponad 23 tys. przypadków SARS-CoV-2. W niedzielę informowano o ponad 16 tys., w poniedziałek – o ponad 13 tys., a we wtorek – o ponad 15 tys. nowych zakażeniach.

Z zestawienia RKI wynika, że grupą najbardziej dotkniętą SARS-CoV-2 nie są seniorzy, a ludzie w wieku od 35 do 59 lat oraz w wieku od 15 do 34 lat.

Źródło: PAP Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij