milion złotych Najnowsze wiadomości z kraju

Mentzen oferuje milion złotych za taśmy Morawieckiego. Rzecznik rządu nie pozostawił złudzeń

Milion złotych oferuje Sławomir Mentzen osobie, która przekaże mu nagrania premiera Morawieckiego. Według lidera Konfederacji istnieją taśmy, na których szef rządu mówi o kupowaniu nieruchomości na słupy. Rzecznik rządu przebił ofertę polityka i zapewnił, że takie nagrania nie istnieją.

W środę w mediach społecznościowych pojawiło nagranie nagranie z udziałem lidera Konfederacji. Sławomir Mentzen zaoferował w nim milion złotych za ujawnienie taśm premiera Mateusza Morawieckiego, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Polityk nawiązał do nagrań z 2015 roku z restauracji „Sowa i Przyjaciele”, na których wypowiadali się m.in. działacze Platformy Obywatelskiej. Pojawił się w nich także premier, będący wtedy prezesem Banku Zachodniego WBK.

Mentzen daje milion złotych

Sławomir Mentzen twierdzi, że nagrań z udziałem szefa polskiego rządu jest więcej, jednak nigdy nie ujrzały światła dziennego, bo – jego zdaniem – „zginęły” i nie wiadomo kto jest w ich posiadaniu.

Na jednym z nich, według zeznań nagrywających go kelnerów, rozmawiał o przekrętach finansowych oraz kupowaniu nieruchomości na słupy – mówi jeden z liderów Konfederacji. Jego zdaniem premier Morawiecki może być szantażowany rzekomymi taśmami.

Na nagraniu Mentzen siedzi przy stole, na którym leżą pieniądze. Jak zaznaczył jest to milion złotych, które oferuje za dostarczenie taśm. Następnie spakował gotówkę do plecaka i wskazał termin ważności oferty.

Oferta obowiązuje do momentu, kiedy Mateusz Morawiecki będzie premierem – podkreślił.

Rzecznik rządu przebija ofertę

Film Mentzena spotkał się ze zdecydowaną odpowiedzią ze strony rzecznika rządu. Piotr Müller zapewnił, że nagranie, o którym mówi polityk Konfederacji, nie istnieje. Jednocześnie złożył mu propozycję i przebił jego ofertę.

Sławek przeznacz z tego 500 zł na hosting. Ostatnio wygasł i nie można znaleźć Twoich świetnych ustaw. Pozostałe 999 500 możesz sobie zostawić, bo nie ma takiego nagrania – napisał przedstawiciel rządu.

Daje milion jak polecisz jutro na księżyc. A nawet pięć! – dodał.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij