Najnowsze wiadomości z kraju

Mąż wściekł się na żonę i podpalił jej ubrania

Do aresztu trafił 31-latek z pow. kozienickiego po tym, jak podpalił należące do kobiety ubrania – poinformowała we wtorek rzeczniczka policji w Kozienicach podkom. Ilona Tarczyńska.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że przemoc, awantury i wyzwiska były na porządku dziennym i trwały od kilku lat.

“Mężczyzna miał już wcześniej orzeczony zakaz zbliżania się do żony” – powiedziała rzeczniczka. Kilka dni temu znów interweniowała policja. Tym razem mężczyzna podpalił kobiecie ubrania.

W poniedziałek kozienicki sąd zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad żoną grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Podkom. Tarczyńska podkreślił, że przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym.

“Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań, przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno” – zauważyła policjantka.

Mundurowi przypominają, że jeśli komuś dzieje się krzywda lub wie o przemocy stosowanej wobec innych osób, powinien powiadomić policję lub najbliższy ośrodek pomocy społecznej. Można też zadzwonić do Poradni Telefonicznej Niebieskiej Linii, tel.: 22-668-70-00 lub 116-123.

 

Źródło: PAP Autor: Ilona Pecka
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij