Najnowsze wiadomości z kraju

Matury przerwane z powodu pożaru! Uczniowie i nauczyciele ewakuowani ze szkoły

W liceum w Grodzisku Mazowieckim egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym został przerwany. Ze szkoły ewakuowano uczniów i nauczycieli. Wszystko za sprawą pożaru, który pojawił się na dachu budynku.

Jak informuje asp. Krzysztof Stefaniak z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, o godzinie 12:06 wpłynęło zgłoszenie o pożarze w liceum przy ulicy Żwirki i Wigury. Ogień pojawił się na dachu szkoły.

Na miejsce zadysponowano pięć zastępów: trzy z jednostki ratowniczo-gaśniczej z Grodziska Mazowieckiego, jeden z OSP z Grodziska i jeden z OSP z Milanówka – dodał. Później do walki z ogniem skierowano kolejne zastępy strażaków.

Oficer prasowa Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie mł. kpt. inż. Katarzyna Urbanowska przekazała, że ze szkoły ewakuowano 60 osób w tym uczniów i nauczycieli. Strażacy podjęli działania mające na celu m.in. zablokowanie rozprzestrzeniania się ognia na znajdujące się na dachu panele fotowoltaiczne.

W poniedziałek o godzinie 9 rozpoczął się egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym oraz matura z angielskiego na poziomie dwujęzycznym. Przedstawiciel policji poinformował, że matury zostały przerwane, a o zdarzeniu zawiadomiono starostę grodziskiego, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, burmistrza Grodziska Mazowieckiego oraz jego zastępcę.

Źródło: stefczyk.info/na podst.TVN24 Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij