Najnowsze wiadomości z kraju

Matka usłyszała krzyk. Dwulatek wpadł do szamba

Do przydomowego szamba w gminie Susiec wpadł dwuletni chłopiec. Dziecko, które ze zbiornika wydostała matka, zostało przetransportowane do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Jak informuje policja do niebezpiecznych scen, przy jednym z domów w gminie Susiec, doszło we wtorek około godz. 14. Będący pod opieką matki chłopiec bawił się na podwórku z dwójką starszego rodzeństwa. W pewnym momencie kobieta poszła do domu, by skorzystać z toalety. Wówczas dwulatek wpadł do zbiornika na nieczystości.

Gdy matka usłyszała dobiegający z podwórka krzyk dzieci, wybiegła na zewnątrz. 30-latka zorientowała się, że jej najmłodsze dziecko wpadło do szamba. Ruszyła mu z pomocą i wydobyła dziecko z pułapki – poinformowała młodsza aspirant Małgorzata Pawłowska z KPP w Tomaszowie Lubelskim.

Policjantka przekazała, że chłopiec był przytomny, ale bardzo zdezorientowany. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Funkcjonariusze ustalają szczegóły wtorkowego zdarzenia. Ustalono, że 30-letnia matka była trzeźwa.

Prowadzone jest postępowanie pod kątem narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – przekazała policja. Grozi za to kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie policja zaapelowała do rodziców i opiekunów o odpowiedni nadzór nad dziećmi.

Źródło: stefczyk.info/na podst.policja.gov Autor: MS
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij