Najnowsze wiadomości z kraju

Matka spowodowała pożar, w którym zginęła jej córka

41-letnia kobieta spowodowała pożar w mieszkaniu, w wyniku którego zmarła jej 16-letnia córka. Usłyszała zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci – poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Macie Meler.

Do pożaru w domu wielorodzinnym w wielkopolskiej wsi Duszna Górka k. Krotoszyna doszło 9 marca br. przed godziną 14. 41-letnia kobieta zawiadomiła straż pożarną o wybuchu pożaru podczas próby rozpalania pieca.

Przybyłe na miejsce zdarzenia służby ratunkowe stwierdziły, że w mieszkaniu jest matka uwięziona z 16-letnią córką. Ogień odciął im drogę ucieczki. Kobieta z córką nie mogły samodzielnie wydostać się z mieszkania, ponieważ w pomieszczeniu, w którym przebywały, zamontowane były kraty, a za drzwiami ogień odciął im drogę ewakuacji. Strażacy musieli użyć specjalnego sprzętu hydraulicznego i przeciąć kraty w oknach, by uwolnić uwięzione.

Wcześniej sąsiadom udało się uratować jedynie 10-letniego syna kobiety poprzez wybicie szyby w oknie.

Na skutek pożaru kobieta doznała oparzeń I stopnia, a chłopiec zatrucia tlenkiem węgla. Najcięższych obrażeń ciała doznała dziewczynka, u której stwierdzono poparzenie dróg oddechowych I stopnia. 16-latka zmarła następnego dnia w ostrowskim szpitalu.

Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo, które wykazało, że do wybuchu pożaru przyczyniła się matka dzieci.

„Podejrzana naruszyła reguły bezpieczeństwa przeciwpożarowego, ponieważ rozpalała ogień w znajdującym się w mieszkaniu piecu kaflowym przy użyciu kawałków materiałów nasączonych benzyną. Skrawki materiału wypadły z pieca, w wyniku czego doszło do zaprószenia ognia, który rozprzestrzenił się po mieszkaniu” – powiedział prokurator Meler.

Kobiecie postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania śmierć córki i narażenie na utratę zdrowia i życia syna. Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Krotoszynie. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

Źródło: PAP Autor: Ewa Bąkowska
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij