Najnowsze wiadomości ze świata

Matka pomogła synowi w zabiciu swojej partnerki

50-letnia kobieta usłyszała zarzut bycia współsprawcą zabójstwa. Policja uważa, że pomogła swojemu synowi w zaplanowaniu morderstwa jego partnerki.

Zdarzenie miało miejsce w piątek w hrabstwie Escambia na Florydzie. Ok. 1:30 po południu do lokalnego marketu budowlanego Home Depot wszedł młody mężczyzna, którego później zidentyfikowano jako 20-letniego Keitha Agee. Następnie wyciągnął broń i zastrzelił 18-letnią pracownicę Brooklyn Sims i zranił dwie inne osoby. Po wszystkim uciekł z miejsca zdarzenia, ale wkrótce potem sam zadzwonił na policję i dał się aresztować.

Policja ujawniła jedynie, że sprawca znał ofiarę. Lokalne media odkryły jednak szybko, że Sims była jego partnerką, mieli wspólnie 2-letnią córkę. Jej znajomi twierdzą, że ich związek był bardzo trudny, ale nie chciała go zostawić, bo zależało jej na córce. Wcześniej Agee został dwukrotnie oskarżony o przemoc domową, ale w obu wypadkach zarzuty były wycofane po tym, gdy odmówiła złożenia zeznań.

W poniedziałek policjanci aresztowali też jego 50-letnią matkę Sheilę. Twierdzą, że nie tylko wiedziała o tym, że jej syn planuje zabić matkę swojego dziecka, ale aktywnie mu w tym pomagała i go namawiała, by to zrobił. W jednym z SMSów pisała mu, że będzie „piep***ną dz**ką” jeśli tego nie zrobi i radziła mu, by nie mówił o tym swojej babci, bo ta będzie go namawiać, żeby tego nie robił. Proponowała też, że zabierze ją na przejażdżkę, aby mógł ją zabić – ale prosiła go, żeby nie strzelał do jej samochodu, żeby jej przypadkiem nie trafić, i poczekał, aż wysiądzie. Później przekazała mu informację, kiedy będzie w pracy, a oboje rozmawiali o usunięciu tych SMSów, żeby nie wpadły w ręce policji.

Szeryf hrabstwa Escambia Chip Simmons powiedział, że w samo to zabójstwo trudno uwierzyć, ale nie potrafi zrozumieć, że matka zabójcy o wszystkim wiedziała i pomagała mu je przeprowadzić. Agee usłyszał zarzut napaści i morderstwa, a jego matka zarzut bycia współsprawcą pierwszego stopnia, chociaż nie była obecna na miejscu zbrodni. Aresztowano ją w hrabstwie Washington w Alabamie i obecnie czeka na ekstradycję na Florydę.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij