policjanci Najnowsze wiadomości z kraju

Matka podejrzana o zabójstwo 4-letniej córki. Dziecko zostało utopione

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 40-letniej matki podejrzanej o zabójstwo czteroletniej córki w Zagórzanach pod Gorlicami – poinformowała PAP w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu prok. Justyna Rataj-Mykietyn.

W poniedziałek w Zagórzanach pod Gorlicami policja znalazła w domu ranne dwie osoby – 40-latkę i jej czteroletnią córkę. Dziecka nie udało się uratować. Informacje o rannych funkcjonariusze otrzymali z centrum powiadomienia ratunkowego. Podał je członek rodziny, który zauważył je przez okno domu.

Kobiecie postawiono zarzut zabójstwa córki. W czwartek sąd zastosował wobec niej areszt na trzy miesiące – przekazała rzecznik prokuratury.

Prok. Rataj-Mykietyn poinformowała, że podejrzana została przesłuchana przez prokuratura. Przyznała się do stawianego jej zarzutu i złożyła obszerne wyjaśnienia.

“Kobieta zostanie przewieziona do aresztu śledczego, tam będzie podjęta decyzja o sposobie wykonywania tego tymczasowego aresztowania. Niezależnie od tego prokurator powoła biegłych psychiatrów do oceny stanu psychicznego i poczytalności tej podejrzanej w chwili popełnienia czynu i możliwości pokierowania przez nią swoim postępowaniem” – zapowiedziała prokurator.

W środę przeprowadzona została sekcja zwłok ofiary w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie – wykazała ona, że śmierć nastąpiła w wyniku utopienia.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij