Najnowsze wiadomości ze świata

Matka otrzymała pieniądze za śmierć syna, który zginął na wojnie. Niewiarygodne na co je przeznaczyła

Maria Peszko, matka zabitego podczas wojny z Rosją ukraińskiego żołnierza Iwana Kliujki, przeznaczyła pieniądze otrzymane za śmierć syna na budowę obiektu sportowego w rodzinnej miejscowości Orwianyca w obwodzie rówieńskim, na północnym zachodzie Ukrainy – powiadomił szef władz tego regionu Witalij Kowal.

Kliujko zginął podczas walk pod Popasną w obwodzie ługańskim. Jego matka uznała, że pieniądze ofiarowane przez państwo w ramach rekompensaty finansowej powinny zostać przeznaczone z jak największym pożytkiem dla lokalnej społeczności. Dlatego postanowiła sfinansować inwestycję w boisko ze sztuczną nawierzchnią, przeznaczone do uprawiania piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i lekkiej atletyki – czytamy na profilu Kowala na Telegramie, a także na łamach portalu telegraf.

Na obiekcie wybudowanym przy liceum w Orwianycy zorganizowano okolicznościowy memoriał piłkarski im. Iwana Kliujki, który zgromadził kilkuset mieszkańców tej miejscowości. Przy boisku wzniesiono tablicę pamiątkową ku czci żołnierza.

“To prawdziwy przejaw patriotyzmu i wyjątkowy czyn matki. (…) Maria Peszko podarowała młodym mieszkańcom wsi możliwość zajmowania się sportem i (…) walki na sportowych arenach pod ukraińską flagą. Tak, jak jej syn walczył na froncie” – napisał gubernator Kowal w mediach społecznościowych.

Źródło: PAP Autor: szm/
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij