Najnowsze wiadomości ze świata

Matka kazała 14-letniemu synowi zastrzelić mężczyznę, z którym się pokłóciła. Nie usłyszy zarzutów

35-letnia kobieta kazała swojemu 14-letniemu synowi zastrzelić mężczyznę, z którym pokłóciła się w restauracji. Prokuratura zdecydowała, że nie usłyszy w związku z tym zarzutów.

Zdarzenie miało miejsce w Chicago 18 czerwca. Hood i jej syn pojechali wieczorem do jednej z restauracji fast food, chłopiec został w samochodzie. Wewnątrz kobieta wdała się w kłótnię z 32-letnim Jeremym Brownem, którego nie znała wcześniej. W jej trakcie 14-latek wszedł do lokalu. Wyciągnął z kieszeni bluzy pistolet, który należał do jego matki, i oddał do niego strzał.

Ranny Brown wybiegł z restauracji. Kobieta kazała wtedy synowi go gonić i zabić. Chłopiec wybiegł za nim i oddał do niego kilka kolejnych strzałów. Brown został trafiony jeszcze dwa razy, zmarł na miejscu. Hood następnie kazała synowi zastrzelić kobietę, która śmiała się z niej w trakcie kłótni, ale tego już nie zrobił, nie pozwolił jej także odebrać sobie broni.

Matka z synem w końcu opuścili restaurację. Kiedy szukająca ich policja opublikowała nagranie z monitoringu, sami się zgłosili i zostali aresztowani. Oboje usłyszeli zarzuty morderstwa pierwszego stopnia, a Hood dodatkowo zarzut wspierania przestępczości nieletnich.

W międzyczasie do mediów społecznościowych trafiło nagranie ich kłótni. Widać na nim, że nie używali tylko słów. W pewnym momencie Brown z całej siły uderzył Hood w twarz pięścią. Gdy kobieta poleciała na ścianę, doskoczył do niej i zadał jej co najmniej dwa kolejne ciosy. Na nagraniu nie widać jej syna, ale kończy się dźwiękiem przypominającym wystrzał. Podczas rozprawy, na której ustalano wysokość kaucji, sędzia stwierdziła, że jej zdaniem nie można tu mówić o samoobronie, bo niebezpieczeństwo skończyło się, gdy Brown uciekł z restauracji.

 

Ostatecznie jednak ani Hood, ani jej syn, nie poniosą odpowiedzialności. Jej sprawa trafiła bowiem do biura prokurator okręgowej Kim Foxx. Foxx należy do fali skrajnie lewicowych prokuratorów, która zdobyła w USA stanowiska w ostatnich latach, a jej kampanię – w USA prokuratorzy są wybierani w demokratycznych wyborach – wsparł sam George Soros. W przeszłości była wiele razy oskarżana o wyjątkowo łagodne podejście do przestępców, a niedawno ogłosiła, że nie będzie się starać o kolejną kadencję. W USA głośno zrobiło się o niej gdy zdecydowała, że aktor Jusse Smollett nie poniesie odpowiedzialności za to, że okłamał policję, że padł ofiarą rasistowskiego ataku.

Biuro Foxx zdecydowało się wycofać postawione Hood zarzuty. W oświadczeniu poinformowali, że po ocenie kolejnych dowodów w tej sprawie uznali, że nie mają szansy udowodnić przed sądem, że faktycznie są winni morderstwa. Kobieta i jej syn zostali już zwolnieni z aresztu.1

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. WTTW Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij