Najnowsze wiadomości ze świata

Maszynista zmarł prowadząc pociąg. Przed śmiercią uratował pasażerów

61-letni maszynista z Włoch dostał zawału serca, kiedy prowadził pociąg. Mimo podjętej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Przed śmiercią maszynista zdążył zaciągnąć hamulec bezpieczeństwa i zatrzymać pociąg, którym jechało 87 pasażerów.

W Poniedziałek Wielkanocny odbył się pogrzeb 61-letniego maszynisty z Włoch. Antonio D’Acci jeździł pociągami od 1986 roku i zmarł prowadząc pojazd szynowy. Podczas przejazdu z Pescary do Sulmony w Abruzji dostał zawału serca. Mężczyzna odczuwał silny ból w klatce piersiowej, ale zanim stracił przytomność, zdążył jeszcze zaciągnąć hamulec i zatrzymał skład.

Chwile przed śmiercią maszynista zapobiegł katastrofie i uratował życie 87 pasażerów, którzy jechali pociągiem. Na miejsce wezwano pogotowie. Niestety mimo podjętej reanimacji, 61-latek nie przeżył.

Postawa maszynisty została doceniona przez lokalne władze. Jak informuje portal termolionline.it, mają one nazwać jeden z dworców kolejowych imieniem 61-latka.

 

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij