Najnowsze wiadomości z kraju

“Masowy zakup worków na zwłoki przez polskie władze to kłamstwo”

Rzekomy masowy zakup worków na zwłoki przez polskie władze to kłamstwo – napisał w piątkowym InfoAlercie na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

“Fałszywe tezy elementem dezinformacji przeciwko Polsce” – napisał w grafice dodanej do wpisów.

Sekretarz stanu w KPRM podał, że “w mediach społecznościowych kolportowane są fałszywe informacje o rzekomym masowym zakupie przez polskie władze worków na zwłoki”.

“To kłamstwo – wykorzystywane do realizowania działań dezinformacyjnych przeciwko Polsce” – zaznaczył.

Minister w KPRM wskazał, że tezy, iż Polska szykuje się do wojny z Białorusią i Rosją prezentują konta zajmujące się szerzeniem informacji bazowej. “Nieprawda staje się kanwą do kolportowania insynuacji pod adresem Polski” – dodał. “Przekaz w tym wątku uwiarygadnia kłamstwa dotyczące Polski” – stwierdził Żaryn w serii wpisów.

“Takie same działania widać od miesięcy w rosyjskiej propagandzie, która stale prezentuje Polskę jako kraj agresywny, który szykuje się do ataku na Rosję, Białoruś i Ukrainę” – zaznaczył.

“Jednocześnie kłamliwa informacja wykorzystywana jest także do wykazywania, że Polska kolejny raz staje się jedynie ślepym wykonawcą zleceń Ukrainy, na rzecz której ponosimy – tym razem – wydatki na worki na ciała zabitych żołnierzy” – wyjaśnił zastępca ministra koordynatora służb specjalnych.

Według niego obydwa wektory działań dezinformacyjnych wpisują się w sposób oddziaływania rosyjskiej propagandy przeciwko Polsce.

“Kłamstwo jest dziś wykorzystywane do działań wymierzonych w interesy i bezpieczeństwo Polski” – ocenił pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.

Piątek to 520. dzień rosyjskiej napaści na Ukrainę. Agresja rozpoczęła się 24 lutego 2022 r.

Źródło: PAP Autor: Aleksander Główczewski
Fot. PAP/Tomasz Gzell

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij