Najnowsze wiadomości ze świata

Masowe bijatyki w Niemczech. Syryjczycy starli się z Libańczykami

W centrum Essen w Niemczech (nadrenia Północna-Westfalia) doszło w piątek wieczorem do masowych bijatyk – poinformował w sobotę portal stacji WDR. Dziennik ‘Bild” pisze, że “wojna klanów eskaluje”. Według policji brały w nich udział setki osób. Wezwano również funkcjonariuszy policji z sąsiednich miast, aby zapanować nad sytuacją.

“Na razie mówimy o kilkuset osobach” – powiedziała WDR rzeczniczka policji. Ale nadal nie można powiedzieć, kto był naprawdę zaangażowany celowo, a kto wplątał się przypadkowo. “W końcu w piątkowy wieczór zwykli imprezowicze również są poza domem” – dodała.

Tłem starć może być masowa bójka w Castrop-Rauxel, do której doszło w czwartek wieczorem. Członkowie dwóch rodzin zaatakowali się tam kijami baseballowymi, nożami i pałkami. Co najmniej siedem osób zostało rannych – pisze WDR.

“Istnieją przesłanki wskazujące na związek między tymi dwoma incydentami” – powiedziała rzeczniczka policji. “Jednak w tej chwili nie można tego z całą pewnością potwierdzić”.

Jak pisze portal dziennika “Bild” w Castrop-Rauxel walczyli ze sobą członkowie rodzin syryjskiej i libańskiej. “Teraz sytuacja eskaluje. Najwyraźniej klany zmobilizowały więcej członków rodzin do Essen. Około 300 Libańczyków i 200 Syryjczyków było w metropolii Zagłębia Ruhry w piątek wieczorem. Tam najwyraźniej miało dojść do starcia w centrum miasta”.

Jeden z funkcjonariuszy powiedział “Bildowi”: “Obawiamy się, że w ciągu najbliższych kilku godzin lub nawet dni dojdzie do dalszej konfrontacji. Cała policja w Nadrenii Północnej-Westfalii jest w pogotowiu”.

Źródło: PAP Autor: Berenika Lemańczyk
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij