Najnowsze wiadomości ze świata

Masakra na przystanku. Kierowca wjechał w tłum imigrantów

Kierowca samochodu terenowego wjechał w tłum na przystanku w pobliżu ośrodka dla imigrantów, zabijając osiem osób. Policja podejrzewa, że zrobił to celowo.

Zdarzenie miało miejsce w teksańskim mieście Brownsville, w pobliżu granicy z Meksykiem. Kierowca SUVa przejechał na czerwonym świetle, po czym uderzył w tłum czekający na przystanku na autobus. Przystanek był położony w pobliżu schroniska dla imigrantów, a większość ofiar to byli obywatele Wenezueli. Siedem osób zginęło na miejscu, a ósma zmarła w nocy w szpitalu. Wiele innych odniosło rany.

https://twitter.com/astrodude78574/status/1655378873800859651?s=20

https://twitter.com/cheeseslave2/status/1655379274084278273?s=20

 

Sam kierowca też odniósł obrażenia po tym, gdy jego samochód się wywrócił. Trafił do szpitala, skąd zostanie zabrany do aresztu. Na razie nie chce współpracować z policją, podał policjantom kilka różnych nazwisk. Jego tożsamość zostanie ustalona już w areszcie. Policja pobrała też próbki krwi do badań pod kątem alkoholu i narkotyków.

Kierowcy wstępnie postawiono zarzut nieumyślnej jazdy. Możliwe jednak, że usłyszy wkrótce kolejne. Policja nie wyklucza, że to nie był wypadek, a zamach terrorystyczny.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot. Screen z Twittera

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij