Najnowsze wiadomości z kraju

Mariusz Kamiński przesłał list z więzienia. Te słowa chwytają za serce

W mediach społecznościowych na koncie X opublikowano list, zapisany na skrawku papieru, w więziennej celi, przez posła Mariusza Kamińskiego. Poseł dziękuje za wsparcie, solidarność, słowa otuchy i modlitwę. Apeluje także o walkę ze złem, które pojawiło się w Polsce po 13 grudnia br..

– Kochani, bardzo dziękuję Wam za wsparcie, za solidarność ze mną i z Maćkiem, za słowa otuchy dla naszych najbliższych, za modlitwę. Proszę i apeluję walczcie ze Złem, które ponownie pojawiło się w naszym kraju 13 XII. Trzymamy się mocno! Nasi wrogowie nigdy nie zobaczą białych flag w naszych rękach. Podły reżim Tuska nie jest w stanie nas złamać. Damy radę. Zwyciężymy. Razem obronimy Polskę! – pisze poseł Kamiński z więziennej celi.

20 grudnia 2023 r. Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Kamińskiego i Wąsika ignorując prezydencki akt łaski wydany w tej samej sprawie. Nie czekając na zakończenie trybu odwoławczego, Szymon Hołownia wygasił posłom mandat. Decyzję Marszałka Sejmu zakwestionował i uchylił SN.Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN, uchyliła postanowienie marszałka Sejmu ws. wygaśnięcia mandatu posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Pomimo tej decyzji policja zatrzymała Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, później zostali oni osadzeni w zakładach karnych.

Solidarność z uwięzionymi posłami wyraziło kilkaset tysięcy Polaków zgromadzonych na Marszu Wolnych Polaków 11 stycznia br.

Pierwotnie uczestnicy wydarzenia planowali wyrazić solidarność z osadzonymi pod ich pierwotnym miejscem osadzenia, czyli pod zakładem karnym na Grochowie. W dniu Marszu, rząd Donalda Tuska podjął decyzję o rozdzieleniu więźniów i osadzeniu ich w dwóch różnych zakładach karnych. Poseł Maciej Wąsik trafił do zakładu karnego w Przytułach Starych (obok Ostrołęki), poseł Mariusz Kamiński do Radomia.

Od 11 grudnia br. w obu tych miejscach trwają protesty i manifestacje, w których zgromadzeni wyrażają swoją solidarność z więźniami politycznymi.

https://twitter.com/Kaminski_M_/status/1747190008824393983

Źródło: Autor:
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij