CBA Najnowsze wiadomości z kraju

Mariusz Kamiński ostro! “Dość kłamstw o CBA”

Dość kłamstw o CBA

Dość kłamstw o CBA – informuje minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

– Centralne Biuro Antykorupcyjne kieruje zawiadomienie o zniesławieniu przez b, szefa CBA Pawła Wojtunika – poinformował na X (dawniej Twitter) minister.  Kamiński zapewnił, że CBA ani żadna inna podległa mu służba nie inwigilowała opozycji.

“Dość kłamstw. CBA, ani żadna inna podległa mi służba nie inwigilowała opozycji. W związku z tymi insynuacjami CBA kieruje zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przez P. Wojtunika przestępstwa z art. 212 KK” – napisał w poniedziałek na X minister.

Artykuł 212 Kodeksu karnego mówi o zniesławieniu. Ściganie takiego przestępstwa odbywa się z oskarżenia prywatnego.

– Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności – stanowi ten artykuł.

Za rozpowszechnienie takich informacji w środkach masowego przekazu, sprawcy grożą poważne konsekwencje. Podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Kodeks karny przewiduje, że w razie skazania za takie przestępstwo sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

Źródło: PAP Autor: Aleksander Główczewski
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Polacy za biedni na wakacje

0 0

Bunt zakonnic. Arcybiskup ekskomunikował cały klasztor

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij