Najnowsze wiadomości z kraju

Ordo Iuris: “Trzy lata więzienia za próbę wyrwania tęczowej torby!”

Instytut Ordo Iuris poinformował o bulwersującej sprawie poznańskiej studentki, która miała trafić na trzy lata do więzienia za to, że wyrwała uczestniczce “Marszu Równości” torebkę z wizerunkiem tęczy. Według przedstawicieli OI, ten “wraz sprzeciwu” wobec haseł głoszonych przez uczestników marszu uznano za rozbój i skazano dziewczynę na trzy lata bezwzględnego wyroku. 

Zdaniem Ordo Iuris sąd uznał, iż “okolicznością obciążającą Marikę była jej działalność w Młodzieży Wszechpolskiej, grupie o charakterze nacjonalistycznym i skrajnie prawicowym”. Jednocześnie poinformowano, iż zarówno Ordo Iuris, jak i Młodzież Wszechpolska nie zgodziły się z wyrokiem i udostępniły na swoich profilach petycję do prezydenta RP “Wolność dla Mariki”.

Według informacji udostępnionych na stronach instytutu Ordo Iuris, do zdarzenia doszło w sierpniu 2020 r. w Poznaniu, gdzie odbywała się manifestacja organizacji LGBT nazywana “Marszem Równości”.

– W geście sprzeciwu wobec promowania skrajnie lewicowych ideologii, Marika, wraz z trzema innymi osobami, usiłowała wyrwać kobiecie torbę w barwach logotypu ruchu LGBT. Następnie została oskarżona o domniemane usiłowanie rozboju, za co sąd skazał ją na 3 lata pozbawienia wolności. Decyzję o przerwie w karze uzasadnia zawsze okoliczność polegająca na wysokim prawdopodobieństwie ułaskawienia skazanego i to w postaci, jaka czyniłaby zbędnym dalsze wykonywanie kary – czytamy na stronach OI.

Jednocześnie Ordo Iuris poinformował, iż złożył do Prokuratora Generalnego wniosek o przerwę w odbywaniu kary przez dziewczynę, która próbowała wyrwać innej osobie tęczową torbę na Marszu Równości.

Po interwencji Prokuratora Generalnego dziewczyna przebywa aktualnie na wolności, o czym poinformowała na Twitterze mecenas Magdalena Majkowska z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

– Marika jest tymczasowo na wolności! Prokurator Generalny po wniosku @OrdoIuris zarządził przerwę w karze do czasu zakończenia postępowania ułaskawieniowego. Rozmawiałam z nią – jest już w domu razem z bliskimi. Teraz czekamy na decyzję @AndrzejDuda – napisała na Twitterze mecenas Majkowska.

– To jednak nie koniec batalii o wolność Mariki. Marika została zwolniona z aresztu tylko na czas procedury ułaskawieniowej. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Prezydenta RP. Jeśli prezydent nie zdecydowałby się na ułaskawienie dziewczyny, ponownie trafiłaby ona do zakładu karnego – informuje Ordo Iuris.

Źródło: Stefczyk.info za Ordo Iuris Autor: red.
Fot. OI

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij