Najnowsze wiadomości z kraju

Marianna Schreiber wyrzucona z partii, którą założyła

Marianna Schreiber została wyrzucona z partii Mam Dość 2023, którą sama założyła. Jak informuje „Rzeczpospolita”, 11 sierpnia 2023 r. Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował wspomniane ugrupowanie. Jednak wśród członków partii nie ma celebrytki i żony polityka PiS Łukasza Schreibera.

Z oświadczenia zarządu partii Mam Dość 2023, o którym pisze „Rzeczpospolita”, wynika, że Marianna Schreiber nie jest ani jej liderką, ani założycielką. Przedstawiciele ugrupowania informują również, że została ona „wykreślona z wniosku założycielskiego w dniu 12 czerwca 2023 roku za naruszenie statutu partii”.

Zarząd partii oraz przyszli zadeklarowani jej członkowie nie utożsamiają się z działaniami pani Marianny Schreiber – podkreślono.

Jak podaje gazeta, członkowie Mam Dość 2023 mają za złe Mariannie Schreiber „wielokrotne koniunkturalne zmiany poglądów”. Ich zdaniem ma to „dezinformować i zniechęcać potencjalnych przyszłych członków”.

Żona polityka PiS odniosła się do sprawy w mediach społecznościowych. Przekazała, że partia została zarejestrowana po wycofaniu wniosku o rejestrację, a ona nawet nie zna członków zarządu.

Inaczej widzi to wiceszef partii Mam Dość 2023 Sylwester Zacheja.

To nieprawda. Osobiście organizowałem wiele przedsięwzięć powstającej partii, a pani Marianna doskonale mnie zna, podobnie jak inne osoby z zarządu. Byliśmy przecież nawet na jej przysiędze wojskowej – powiedział w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RP Autor: MS
Fot. screen Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij