Publicystyka

“Margot” namawia do agresji przeciwko policji? Aktywista wraz z kolegami zachęcają do kolejnej zbiórki

Michał Sz. “Margot” zamieścił post na portalu Instagram gdzie zachęca do “witania policji wodą lub betonem”. Do wpisu aktywista załączył filmik, na którym widać, jak grupa działaczy LGBT z warszawskiego skłotu “Syrena” z całym impetem rzucają “balonikami z wodą” w policjantów.

Materiał stanowi połączenie trzech krótkich nagrań z momentów ataków na funkcjonariuszy. Na pierwszym z nich “balonik z wodą” roztrzaskuje się zaledwie kilkadziesiąt centymetrów od policjantów. Za drugim razem aktywiści “Syreny” są również blisko trafienia w nich, natomiast w trzecim przypadku celują w policyjny radiowóz.

Gdy policję masz pod domem witaj wodą lub betonem – czytamy we wpisie “Margot”[LINK].

Aktywista “Stop Bzdurom” załączył również post skłotu “Syrena”, który został usunięty przez Facebook za naruszanie standardów społeczności. Działacze LGBT tłumaczą w nim, iż policjanci próbowali obstawić ich dom, co nie przypadło im do gustu. ” Nie ma dla policji miejsca pod wolnościową przestrzenią i nie będzie nam blokować wejścia do chaty! Od teraz za każdym razem jak będą się pojawiać to będą odpowiednio witani” – czytamy we wpisie.

Oprócz tego Michał Sz. zachęcał do wspierania kolejnej zrzutki . Tym razem na “baloniki”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij