Marcin Mastalerek Najnowsze wiadomości z kraju

Marcin Mastalerek: jestem namawiany do startu w wyborach prezydenckich. “Czas na rozmowy nadejdzie”

Jestem namawiany przez wiele osób do startu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, ale nie wiem, czy taką decyzję podejmę. Czas na rozmowy w tej sprawie przypadnie między listopadem a lutym – powiedział w poniedziałoek szef Gabinetu Prezydenta Marcin Mastalerek.

Mastalerek w poniedziałek w TVN24 został zapytany, czy “wyobraża sobie siebie startującego z poparciem PiS w wyborach prezydenckich”. “Uważam, że decyzje w sprawie kandydowania w wyborach prezydenckich trzeba podejmować między listopadem i lutym, i wtedy trzeba będzie rozmawiać” – odparł.

Dopytywany, czy byłby gotów podjąć taką decyzję, Mastalerek potwierdził. “Ale czy ją podejmę, nie wiem. Jestem na pewno do tego przez wiele osób namawiany. Dziś się w ogóle nad tym nie zastanawiam” – dodał. Powtórzył, że nie będzie o tym rozmawiała w czasie kampanii przed wyborami do PE i czas na rozmowy o kandydatach na prezydenta przyjdzie między listopadem b.r. a lutym 2025 roku.

Wybory prezydenckie odbędą się najprawdopodobniej latem przyszłego roku; drugą, i zgodnie z konstytucją ostatnią, kadencję zakończy wtedy prezydent Andrzej Duda.

Źródło: (PAP) Autor:
Fot. screen tvp.info

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij